Sellelt lehelt leiab materjale, mis on valminud projekti "Usundiõpetuse õppekava - paberilt ellu" raames
Projekti (1.1.0706.11-0210) rahastati ESF meetme “Kooli poolelijätmise vähendamine, haridusele juurdepääsu suurendamine ning õppe kvaliteedi parandamine” alameetme “Põhikooli ja gümnaasiumi riiklikele õppekavadele vastav üldharidus” vahenditest.
Projekti (1.1.0706.11-0210) rahastati ESF meetme “Kooli poolelijätmise vähendamine, haridusele juurdepääsu suurendamine ning õppe kvaliteedi parandamine” alameetme “Põhikooli ja gümnaasiumi riiklikele õppekavadele vastav üldharidus” vahenditest.
Teoreetilist praktikule
|
Gümnaasium
Lea Rüüsak: maailmareligioonide levik. Tund suuremate religioonide levikust, mida saab läbi viia arvutiklassis - võrdlus vabavaralist programmi Google Earthi kasutades. Materjali saab kasutada nii usundiõpetuse kui ka geograafia tundides. Lisatud tunnikirjeldus ja juhendmaterjal õpetajale ja tööleht tööjuhendiga õpilastele. Õppematerjali leiab siit.
|
Kristi Koit: F.Dostojevksi filosoofilis-religioosne tõlgendus. Materjalid õpetajale kirjanduse või usundiõpetuse tunni ettevalmistamiseks, mis aitab Dostojevski loomingu näietl mõista õigeusu sümboleid ja mõtteviisi, tõlgendada ja analüüsida religioosset teksti. Kommenteeritud slaidid leiab siit.
|
Liina Raudvassar: Ristiusk ja ühiskond
Loengumaterjal, ajaleheartiklitel põhineva väitluse juhend ja tööjuhend õpilastele teema religioon ja ühiskond käsitlemiseks. Tunni kavas on kasutatud 3-faasilise tunni mudelit. Töö on siin. |
Ege Lepa: „Alguses oli …“:
Vanaaja loomismüüte ja arusaamu maailmakorraldusest läbi aegade. Abimaterjal
õpetajale tundide (2x45 min) läbiviimiseks
PowerPointi esitluse abil koos arutlusülesannetega gümnaasiumi valikkursuse „Maailma
religioonid“ kuulajatele, sobib ka gümnaasiumi üldajaloo vanaaja kursuse juurde. Lisatud on juhend õpetajatele ja esitlus.
|
Piret Joalaid: Piibli vanasõnad. Tööjuhend ja tööleht õpilastele, mis aitab leida Piiblist vanasõnu, mõelda nende tähenduse ja interpretatsioonide üle, arvutiklassis kasutamiseks. Materjali saab kasutada nii gümnaasiumi kui põhikooli viimastes klassides kirjanduse või usundiõpetuse tunni raames.
|
Siret Kesas: Jeesuse isik.
Materjalid gümnaasiumi
vanaaja kursuse jaoks, kuid sobib ka teistes humanitaar- või sotsiaalainetes kasutamiseks. Tund on üles ehitatud lõikudele mängufilmidest, millele järgneb ülesanne. Materjali leiab siit.
|
Annely Lõuna: Õppekäik Nõva ja Noarootsi kirikutesse. Ette on valmistatud juhend õpetajale ja õpilastele õppekäigul abiks olevad töölehed ja teabelehed.
|
III kooliaste
Gerle Varu koostatud õppematerjal "Tallinna vanalinna kirikud" on hea võimalus nii Tallinna koolidele kui ka mujalt pealinna õppekäigule tulnud lastega tutvuda vanalinna kirikutega mängulises vormis. Materjalid leiab siit
|
Tiina Saar: lühikrusus Ridala kirikust. 9. klassile mõeldud 15-tunnise e-õppekursuse kirjeldus kohalikust usuelust, sisaldab õpilaste tehtud lühiuurimiust. materjali leiab siit.
|
II kooliaste
Reet-Ingrid Haamer koostas materjali kristluse mõjudest rahvakalendri kujunemisest keskajal paastumaarjapäeva näitel. Sobib kasutamiseks 6. või 7. klassis ka ristiusu ja muinasusundi suhete käsitlemiseks ajaloo tundides. Lisatud on tunni kirjeldus ja tööleht ning slaidiesitus.
I kooliaste
Külli Korol: hingedeaeg
Hingedeaja kombed ja usukumused. Materjal on mõeldud 3.-4. klassis 2-3 tunni läbiviimiseks, lisatud selgitus. Miniloengut toetab esitlus koos viktoriiniga (kuldvillak). |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Avaleht Kodulehest UOAjalehtedes Seadus Õpilasele Usundid Eestis Õpetajale Organisatsioonid&ajakirjad Õpetajalt-õpetajale